Gå til indhold
Gå til forsiden

Den Lægelige VidereuddannelsepilPædagogisk udviklende funktionpilKontakt til lektorerne i medicinsk pædagogik

Kontakt til lektorerne i medicinsk pædagogik

Der er 8 lektorer i medicinsk pædagogik og en daglig leder af Den Pædagogiks Udviklende Funktion fra den 1. august 2021.

Nedenfor finder du en liste med kontaktoplysninger på lektorerne og den daglige leder. 

 

FOTO på vej
 

Daglig leder
Helle Guldager Aaskoven
23667517
hga@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Coaching individuel og team
  • Efteruddannelse af uddannelsesansvarlige overlæger
  • Innovation, design og udvikling
  • Grafisk facilitering
  • Facilitering
  • Fagpersonlig interpersonel kommunikation
  • Organisatorisk kommunikation
  • Organisationspsykologiske processer
FOTO på vej
 

Anne-Karina Abel Torkov

Mobil: 21753715

anne.karina.abel.torkov@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Pædagogik og didaktiv
  • Simulation som læringsmetode
  • Lægelig ledelse

 

FOTO på vej
 

Amrit Rai

Tlf.: 76360188

amrit.rai@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Kompetencevurderingsmetoder
  • Simulationstræning

 

PUF lektor

Hans Ri Jørgensen

Tlf. 6348 4162
hans.ri.joergensen@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Uhensigtsmæssige uddannelsesforløb
  • Besøg på afdelinger

 

PUF lektor

Helle Ibsen

Tlf. 7452 2220
helle.ibsen@dadlnet.dk

 

Særlige interesseområder: 

  • Uddannelse af tutorer i Almen Medicin.
  • Karrierevejledning ved anvendelse af "Karriereværket"
  • Transfer (fremme at kompetencer lært i en situation kan anvendes i anden sammenhæng)
  • Facilitering (design og ledelse af deltagerinvolverende processer)
     
Jesper durup

Jesper Durup

Tlf. 2940 3265
Jesper.Durup@rsyd.dk  

 

Særlige interesseområder:

 

 
FOTO på vej
 

Lasse Bugge

Mobil: 30433552

lasse.bugge@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Introduktion til nye uddannelsesansvarlige overlæger
  • Besøg på afdelinger

 

PUF lektor

Martin Hulgaard

Tlf. 7636 2187
Martin.Hulgaard@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Uddannelse til uddannelsesansvarlige overlæger
  • Feedback
  • Daglig klinisk vejledning
  • Igangsætte uddannelsesprojekter (uddannelsestavle, miniCEX osv)
Thomas Hertel

Thomas Hertel

Tlf. 2445 9119
thomas.hertel@rsyd.dk

 

Særlige interesseområder:

  • Uddannelse til uddannelsesansvarlige overlæger
  • Kompetencevurderingsmetoder
  • Værktøjskasse til de uddannelsesansvarlige overlæger og vejledere

 

 


Siden er sidst opdateret 14-7-2021

Adresse: Boulevarden 76, 3. sal, 7100 Vejle, EAN 5798002571035 Personref cal@rsyd.dk. Email: videreuddannelsen@rsyd.dk   Tilgængelighedserklæring